כמה מילים על מכון רב יועץ

מכון רב יועץ הוקם לפני 8 שנים כדי לקדם את נושא הטיפול הנפשי – קוגניטיבי בציבור בחרדי. מומחים מתחומים מגוונים שלמדו והתמקצעו ע”פ דרך השקפת התורה הצרופה שמתמחים בטיפול בציבור החרדי עומדים לרשותנו ומייעצים לגופו של עניין. אנו דוגלים באחריות שלנו, ברגישות ובדיסקרטיות מלאה לכל מטופל. המטרה שלנו היא הצלחת המטופלים שלנו !

הכירו את הרב ברוך טאובקין

המטפל הראשי ויו”ר מכון רב יועץ הוא הרב ברוך טאובקין. הרב טאובקין הוא זה שמלווה את המכון מאז היווסדו ושמו הולך לפניו כמומחה בתורת הנפש ע”פ חז”ל וכמטפל מקצועי, יסודי ורחב אופקים. הרב טאובקין למד בישיבה בניו יורק ולאחר מכן בישיבת מיר ירושלים כאשר היה לו קשר מיוחד עם רה”י הרה”ג ר’ נתן צבי פינקל זצ”ל. הוא נהיה לתלמידו של הרב שלמה וולבה זצ”ל ממנו למד תורת המוסר וקיבל יסודות לתורת הנפש. בהכוונת רבותיו למד הרב טאובקין אימון, את שיטת הNLP ותורת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT בכדי לשפר את יכולותיו הייחודיים לעזור לאנשים מתמודדים לצאת לרווחה. במקביל למד הרב טאובקין תחת המומחה הידוע הרב יחיאל יעקבזון והוא נעזר מדרכו בכל חייו המקצועיים. הרב טאובקין הוכשר כמאמן אישי בתוספת שיטת NLP על פי דרישות לשכת המאמנים בישראל והינו פסיכותרפיסט מוסמך ומטפל CBT.

איך אנחנו מטפלים?

הגישה של הרב טאובקין והמסרים המועברים במסגרת הטיפול שלנו הם תורניים טהורים ואנחנו משתמשים בכלים טיפוליים מודרניים שהוכחו כיעילים ביותר בכל העולם כגון CBT כדי לחולל שינוי תפיסה והתנהגות במטופל. הרב טאובקין עבר בעצמו מעברים קשים ומאתגרים וייחודיותו של הרב הוא יכולתו לשמוע ולהבין את היושב מולו ממקום אמיתי ובלי לשפוט ח”ו. כל מטופל הוא שותף מלא בתהליך והטיפול מותאם לו אישית משלל הכלים המקצועיים העומדים לרשות המכון. הרב טאובקין כבר עזר למאות רבות של אנשים והוציא אותם ממצבי קיפאון, דיכאון, כפייתיות ובעיות רגשיות והתנהגותיות, והוא ממשיך ללמוד ולהתמקצע בתחום שלו.